Dostępny jest nowy numer „e-mentora”
Aktualności – Edukacja i nauka

Wtorek, 30-04-2013 11:25
Ukazał się nowy, 49. numer dwumiesięcznika „e-mentor”. Pismo poświęcone jest e-learningowi, zarządzaniu wiedzą, e-biznesowi oraz kształceniu ustawicznemu (www.e-mentor.edu.pl).

Numer otwiera artykuł poświęcony istotnej problematyce kształtowania kapitału intelektualnego szkoły wyższej. Kolejne opracowania prezentują uwarunkowania i specyfikę studiów z zakresu nauk o zarządzaniu oraz wyniki badań w zakresie poziomu kompetencji wirtualnych przedstawicieli pokolenia Y i C.

W dziale „e-edukacja” polecamy tekst omawiający możliwości wykorzystania iPada w dydaktyce, a także inny – prezentujący standard elektronicznego egzaminowania QTI. Kolejny artykuł traktuje o wykorzystaniu platformy e-learningowej do zarządzania wiedzą.

Pozostając w tym temacie, zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o zarządzaniu wiedzą pacjentów, transferze wiedzy pomiędzy środowiskiem naukowym a biznesem oraz pozyskiwaniem wiedzy przez MSP.

W numerze poruszamy także problematykę tworzenia skutecznych prezentacji dydaktycznych z wykorzystaniem slajdów. W dziale „e-biznes” w dogłębny sposób opisano stan rozwoju elementów e-wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

W sekcji „Polecamy” prezentujemy opisy najnowszych publikacji i interesujących serwisów internetowych oraz zapowiedzi organizowanych w najbliższym czasie konferencji naukowych. Pismo wydawane jest przez SGH. W wersji online można zapoznać się z artykułami zarówno z bieżącego numeru, jak i z wydań archiwalnych.

E-mentor: http://www.e-mentor.edu.pl

Tagi: e-czasopismo | e-learning | e-mentor